POČASÍ
 

Sněžení
-5° / -10°
 
 Aktivní uživatelé
 
 Videa

Kategorie: Info + novinky

LightNews

Přečti si noviny, zakomponuj tyto skutečnosti do hry a získej odměnu!

Stačí, když napíšeš pod tento článek příspěvek s místem a časem příspěvku, kde si noviny čteš, popřípadě kde reaguješ na určitě události z novin, ať už se jedná o horoskop, sudoku, novinky, či zlé zprávy.

Za každý řádek odměna 2 stříbrné.

Od 4.12.2020 možnost napsat za postavy články do novin.
Každá postava může přidat příspěvek do novin.
Zde si stáhněte předlohu stránky + stránky na horoskopy (str.1, str.2, str.3).
Za článek stačí do závorky napsat jméno postavy.
Obrázky novin můžete posílat do zpráv nebo na discord adminovi.

Odměny za psaní novin:

Články (krimi, bulvár, ze světa, domácí a další) - 15 stříbrných, 4 zlaté za jeden článek

Relax (křížovky, vtipy, trapasy, vtipné články a další) – 10 stříbrných, 2 zlaté za jednu stránku

Horoskopy – 10 stříbrných, 4 zlaté za všech 12 znamení (3 stránky)Vydání č. 4Vydání č. 3
Vydání č. 2
Vydání č. 1

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Strana:  1 2   další »
icon , - odpovědět
Leila H. M. Fitzgerald
28.2.2021 - 12:12 - Kavárna

Dokonce i teď, když si zase jednou četla článek v novinách, který napsala, jí dělal společnost. d'Argues s.r.o. - Firma bez poskvrnky? Nebo zločinci? L. Fitzgerald. Přesně tohle jí stálo místo, stará dobrá pravda. Četla si ten článek pořád dokola, dokud ho jednoduše nezmuchlala a hodila přes celou místnost, což zaujalo Hera a tak si pro něj doběhl a zase jí ho přinesl. Znovu si noviny prošla, článek o bance ji nikterak nezaujal, ovšem žádost o dobrovolnictví v útulku se jí zamlouvala. Mohla by tam vzít Hera, třeba by si udělal kamarády. Zdálo se jí to jako nejlepší možnost, jak smysluplně trávit volný čas, než si najde něco jiného. Někdo by to mohl považovat za nesmysl, ale ona horoskopům vždy věřila, proto si ho ani tentokrát nenechala ujít a vyhledala své znamení kozoroha. Potkáte protějšek, který bude mít k vašemu ideálu daleko. Přesto vás něčím zaujme. Nadzvedla nad tím obočím, to vlastně docela sedělo, opravdu potkala někoho, kdo ji zaujmul. Vlastně to, jaký sebestředný parchant pan majitel je, nemohla dostat z hlavy. Nechala ho z toho vyklouznout moc jednoduše, ovšem zatím s ním ani s jeho firmou neskončila. Znovu jí to vytočilo, proto noviny odhodila stranou.
icon odpověděl(a)
Admin2
+22 stříbrných
icon , - odpovědět
Jonathan A. Fitzgerald
27.2.2021 22:44 Kavárna

V průběhu dne se na pár místech zastavil, posadil a chvíli sledoval okolí, aby získal lepší přehled o životě kolem. Zastavil se i na náměstí, kde si u stánku koupil místní noviny. Posadil se na jednu z laviček a rozevřel noviny. První článek ho příliš nezaujal, jednalo si o jakousi rádoby reklamu na výstavu nějakých obrazů. Byl si poměrně jistý tím, že jeho bratr Niklaus si ji nenechá ujít, ale jeho samotného příliš nezajímala. Článek tak jen projel očima a když skutečně nezjistil nic zajímavého, vyhledal očima další článek. Tentokrát jakási prosba, aby si lidé adoptovali zvířátka z místního útulku nebo na ně přispěli. Jon vlastně nikdy neměl žádného chlupatého společníka, když nepočítáme koně, který ovšem nebyl tak úplně typickým mazlíčkem. Proto i tenhle článek přešel, aniž by se jím nějak dále zabýval. Zaujal ho ovšem článek o vyloupení místní banky, ovšem jakmile ho dočetl, tak zjistil, že se v podstatě nic nedozvěděl a otráveně protočil očima. To tady vážně nikdo neumí napsat kvalitní novinový článek? pomyslí si pohoršeně a nalistuje další stránku. Tentokrát se neubrání smíchu, když uvidí fotku bývalé manželky svého staršího bratra, a cosi o tom, že randí s někým a blablabla a co na to asi její bývalý manžel. Zakroutí nad tím nevěřícně hlavou. Tuhle fascinaci cizími životy nikdy nebyl schopný pochopit. Taky proto se nikdo nezajímal o nikoho jiného, než o rodinu a s ní úzce související lidi. Otočil proto na další stránku a ušklíbne se, když uvidí, že se v místních novinách píše o firmách jeho bratrů. "Bingo..." zašeptá si pro sebe a začte se do článku. Světoznámá architektonická firma... zbavuje odpadu nelegálně... co by na to řekl zakladatel? Jon se ušklíbne. Proč se ho nezeptáte? pomyslí si pobaveně a pohledem sjede ke jménu toho, kdo napsal tenhle článek. L. Fitzgerald. Samým šokem jen otevře ústa a zamrká. Snad to není...? Jaká ironie. Když ji konečně jednou nechá z dohledu, skončí na tom samém ostrově jako ona? Noviny opět složil, odložil je na lavičku a prudkým krokem se vydal kamsi pryč.
icon odpověděl(a)
Admin2
+38 stříbrných
icon , - odpovědět
Kayleen Lucrezia Malachi
6.2.2021 - 21:32 - U Clem

Nakloní se ke Clem, aby si mohla přečíst její horoskop a začne se smát. Tohle se vážně povedlo. “No, nekonvenční seznámení to rozhodně bylo. Mohla bych ti sehnat číslo, kdybys chtěla.” Poví a mrkne na ni. Jakožto policistka by to dělat neměla, ale osud je osud. “Ukaž mi berana.” Poví a zaměří se pro změnu na svůj horoskop. Bydlení, práce, bydlení a zase práce. “Bože, taková nuda, já mám vážně smůlu, ale je pravda, že bych nejradši přestěhovala celý pokoj.” Přizná a povzdychne si. “Někdo má holt osudové setkání a někdo stěhování nábytku.” Dodá nakonec a radši se napije vína.
icon odpověděl(a)
Admin2
+12 stříbrných
icon , - odpovědět
Leila H. M. Fitzgerald
2.2.2021 - 0:06 - U Leily

Před tím, než je čas jít se připravit má ještě pár minut, takže do rukou vezme noviny, do kterých pravidelně sama přispívá. Její článek je hned na titulní straně, což ji samozřejmě potěší. Konec konců si Halloween moc učila. Přečte si své zhodnocení masek a musí sama sebe pochválit, vybrala to skvěle. Ještě pořád nemůže z hlavy dostat onu sovu a také výherkyni a její skvělý makeup. Musí souhlasit i s dalším článkem, jelikož výzdobu byla letos opravdu poměrně na úrovni. Sama se musí ušklíbnout nad tím, že se v novinách píše i o ní, Zaneovi a jejich malém dobrodružství na stezce odvahy. Pobaví ji i článek o zvířatech jakožto dárcích, jelikož ona sama k Vánocům psa dostala. Její úsměv se rozšíří od ucha k uchu, když si vzpomene na svého miláčka, kterého v dnešní den má na starost chůva. Nemůže riskovat, že se něco pokazí a někdo mu ublíží. Článek jí také dopomůže k rozhodnutí, že navštíví místní útulek a daruje jim nějaké peníze. Na zbytek novin jí už nezbyl čas, jelikož se musí připravit.
icon odpověděl(a)
Admin2
+20 stříbrných
icon , - odpovědět
Rose Chopra
U Emanuela Berganzy doma, 30.1.2021 17.35

Rose mu nadšeně ukáže titulní stránku novin, které sebrala z jeho stolku, a na které se nachází její fotka halloweenského makeupu. "Jo, no, já to nečtu, ale otec občas ano a není vůbec rád," pokrčí rameny na to, že o ní píšou nehezké věci. Rose si na to zvykla a radši se tím přestala zabývat, také je od té doby o něco šťastnější. Poté se Rose začte do článku o údajném útoku upírů na halloweenské stezce odvahy a musí se zasmát. Taková blbost, kdo by tomu věřil? Tedy jistě, ji upíři fascinovali již od mala, ale takovým výmyslům by nevěřila. Proto nad tím jen zakroutí hlavou a otočí noviny na další dvojstranu.
Tam najde článek o Bergym a úryvek nahlas přečte i Mannymu, neboť ji překvapí, že Manny o jeho účasti na těch slavnostech nejspíše sám nevěděl. Otočí hlavou, když hodí sojové maso na pánvičku, ale pak se obrátí zpátky k novinám. Vlastně se Bergymu moc nedivila, ona měla taky ráda svoje soukromí a byla jen vděčná, že za ní na slavnostech nikdo nešel pro fotku nebo autogram. "Taky by mě zajímalo, jak na tohle přišli. Myslíš, že jim to někdo jemu blízký prozradil?" nakrčí trochu čelo nad tou myšlenkou. Určitě to neřekl nikomu přímo na slavnostech a soudě podle toho, že u článku chyběla fotka ani redaktoři nevěděli, jakou masku měl. Možná to teda byl jen jeden velký nesmysl. S tou myšlenkou se spokojí a jen se nadechne exotické vůně, která se line Mannyho kuchyní.
Rose se hned poté začte do horoskopu a musí se zasmát nad tím, co tam píšou. Nikdy na horoskopy příliš nevěřila, ale přišlo jí vtipné Mannyho tímhle trochu popíchnout. Musel si všimnout, že se nemohla na jeho drobné kudrlinky vynadívat, tím si byla jistá. Pak jen trochu pootevře ústa při jeho reakci a ruce s novinami spustí podél těla. "Tak to přeci vůbec není," namítne a trochu nakrčí čelo. "Chci ho potkat, protože dělá skvělou hudbu a je tak trochu mojí inspirací," dodá a prohlédne si Mannyho. "Ne protože s ním něco chci mít jen proto, že je slavný," dokončí a zase se zadívá do novin. Vlastně ji trochu zamrzelo, že si tohle o ní Manny myslel, i když si byla vědoma toho, že to měl být vtip namířený na to, jak moc je natěšená na jeho koncert. To ale byla Mannyho chyba! Bez něj by o žádném koncertu nevěděla, neměla by VIP lístky a nemohla se tolik těšit.
Rose se podívá, jestli je býk opravdu koncem dubna, a přikývne. "Na začátku měsíce zažijete nějakou změnu týkající se vaší práce a budete z toho mít obavy. Může se s vámi rozejít i mladší muž. V půlce týdne vám někdo pošle zprávu s nabídkou na něco nového nebo nové začátky, což pro vás bude přímo osudové. Koncem měsíce budete doma hodně pracovat," dočte nahlas a pak noviny zase složí. "To je dost neurčitý," řekne a noviny odnese zpátky na konferenční stolek v obýváku, odkud je vzala. Pak se vrátí zpátky do kuchyně a konečně ochutná kávu, kterou jí Manny připravil. Bezmyšlenkovitě se na chvíli zadívá z okna a jen rukama svírá hrnek.
icon odpověděl(a)
Admin2
+56 stříbrných
icon , - odpovědět
Rose Chopra
U Emanuela Berganzy doma, 27. 1. 2021 17:31

Rose si všimne novin, které leží na stolku v obýváku, a dojde pro ně, aby si mohla něco málo počíst, zatímco bude dál Manny připravovat rajčatový protlak. Zadkem se opět opře o linku a s překvapením pohlédne na hlavní stránku, kde je její fotka v kostýmu. "Koukej!" ukáže nadšeně Mannymu a usměje se. "V neposlední řadě musíme taky zmínit vítězku, kterou se stala známá makeup artistka s vkusným a zároveň originálním kostýmem," přečte nahlas a udiveně si prohlédne zbytek stránky. "Tomu se mi snad ani nechce věřit, že o mě noviny píšou něco hezkého," poznamená trochu kysele. Často byla terčem kritiky ze strany médií, a tak ji docela mile překvapilo, že o ní projednou píšou něco pozitivního.
Hned nato Rose otočí stránku a dočte se o nějakém útoku na halloweenské stezce. "Prý někdo tvrdil, že ho na stezce odvahy napadl upír," přetlumočí se smíchem Mannymu článek z novin a nevěřícně nad tím zakroutí hlavou. A z ní si v novinách dělali srandu?! Proto přeskočí na další stránku a povede se jí narazit na článek o Bergym. "Dle dostupných informací se Halloweenu zúčastnil také jeden z lighthillských nejoblíbenějších hudebníků - DJ Bergy. Je známo, že si tenhle nadaný mládenec rád střeží soukromí a nikdo vlastně neví, jak vypadá," přečte nahlas a nevěřícně se na Mannyho podívá. "Tys věděl, že tam bude?" zeptá se ho a znovu shlédne k novinám. Zakroutí nad tím hlavou. "Mohla jsem potkat Bergyho a místo toho jsem zachraňovala nešikovného prince!" řekne se smíchem a prolistuje zbytek novin. "Hele, horoskop," řekne a rychle očima vyhledá své znamení. "Pokud nejste zadaná, máte tento týden možnost potkat někoho, kdo vás zaujme. Setkání však bude nekonvenční a velice překvapivé. Nebude se jednat o nějaké seznámení přes někoho nebo přes seznamku, ale překvapí vás nepřipravenou. V práci pozor na nedořešené úkoly, můžou přivést komplikace," dočte se smíchem a prohrábne si vlasy. "Že by existoval nějaký další princ na bílém koni pro statečnou princeznu?" popíchne Mannyho, který na ni možná pokukoval, ale o moc dál se nedostal. A představa problémů v nočním klubu byla více než úsměvná. "Jaké jsi ty znamení?" zeptá se Mannyho, aby pak mohla přečíst nahlas i jeho horoskop.
icon odpověděl(a)
Admin2
+42 stříbrných
icon , - odpovědět
Admin
Za třetí číslo novin získává:

Brianna - 10 stříbrných, 4 zlaté
Leila - 30 stříbrných, 8 zlatých
Caroline - 60 stříbrných, 16 zlatých
Samantha - 70 stříbrných, 18 zlatých
icon , - odpovědět
Admin2
Za druhé číslo novin získává:

Caroline Martin - 60 stříbrných, 16 zlatých
Clarity Cross - 40 stříbrných, 10 zlatých
Leila H. M. Fitzgerald - 40 stříbrných, 12 zlatých
icon , - odpovědět
Daniel Cooper
Les 10.11.2020 15:20

Napadne ho zmínit něco veřejného. "Četl jsi tenhle týden noviny?" Podívá se na něj s otazníkem v obličeji. Ruce v kapsách a pomalu jde do centra na to kafe. "Docela mě zaujalo to magicky představení. Mám rád kouzla." Musí mluvit jako člověk a proto dodá. "Nevěřím na nějaké magie, ale takové věci mě dokáži velmi překvapit. Nechápu, jak to dělají." Zakroutí nad tím hlavou. "Kdyby to bylo veřejné vystoupení, tak se na to jdu normálně podívat." Usoudí. Potom si vzpomene na další článek z novin. Není to tak dávno, co to četl. "A koukal jsem na ten web toho toho, no ... sousedské pomoci. Viděl jsi to? To mi přijde jako fajn nápad. Už přemýšlím, čím bych mohl někomu pomoci." Třeba ho to dost pravděpodobně ani nezajímá a možná ho za chvíli pošle do háje, ale alespoň nebude myslet na to, co mu do očí vlilo slzy.
icon odpověděl(a)
Admin
+ 15 stříbrných
icon , - odpovědět
Madelyn Jones
Akce dušičky, 3.11.2020, 19:00

Babča si stejně jako každý den otevře noviny a začne komentovat nejnovější dětí v Lighthillu. *Už jsi se přihlásila na tu sousedskou výpomoc?* Maddie dojí sousto míchaných vajíček a přikývne. “Jistě, sice nemám moc času, ale sem tam pohlídat nějaké dítě snad zvládnu.” Samozřejmě si vyslouží přednášku o tom, jak teď bude mít co dělat s vlastním dítětem, ale na to si ještě nějakou chvíli počká. *Ti upíři jsou čím dál drzejší, četlas to? Někdo by s tím měl něco dělat.* Maddie se podívá na článek a přikývne. Nerada mluví o nadpřirozenu, díky bohu se s žádným upírem ještě nestekla, nebo o tom alespoň neví. Za to se setkala s dimenem, což ji ovlivnilo doslova celý život. *To s tou vakcínou myslí vážně? Co mají ti lidi asi dělat.* Maddie si k sobě přitáhne noviny a článek si přečte. Bohužel v něm nelžou, vakcíny opravdu není dostatek a ona na ni babču hnala už dávno. “Nemůžou za to ani doktoři, pokud vím, tak by ale ještě nějaké měly dorazit.” Ujistí ji s úsměvem a dojí svou snídani. *Zlato? Četla jsi svůj horoskop? Možná bys ho měla poslechnout.*Maddie nad tím protočí očima. Copak se může vyhýbat lékařským zákrokům, když je doktorka? Nemůže si dovolit skončit, v nemocnici je nedostatek lékařů. Navíc tu práci miluje. “Říkala jsem ti přeci, že to není tak jednoduché.” Opáčí a noviny jí vezme z rukou, zavře je a pak už v klidu pokračuje ve své snídani.
icon odpověděl(a)
Admin2
+ 26 stříbrných

Strana:  1 2   další »